K již tradiční akci se v Bechyni v pátek 2. 6. od 17 hod. připojí všechna místní muzea, jedna galerie a farnost Bechyně. Stejně jako minulý rok bude probíhat soutěž, sběr razítek o výherní balíčky. Program a změny programu sledujte na webových stránkách Městského muzea. Plánovaný program: Muzea budou otevřena od 17 do 21 hod! či do odchodu posledního návštěvníka.

Městské muzeum: Komentovaná prohlídka výstavy Potkali se v Bechyni – děl významných absolventů keramické školy (PaedDr. J. Novotný) v 18 hod. Volně přístupná stálá expozice. Tvořivá dílna pro děti, točení na hrnčířském kruhu.

Alšova jihočeská galerie-Mezinárodní muzeum keramiky: Komentovaná prohlídka výstavy Ludmila Padrtová – Krajinou k abstrakci, vede DiS. M. Růžička. 20 hod., volně přístupná expozice.

Muzeum turistiky: pečení buřtů, promítání filmů s místní tématikou, expozice v bývalé synagoze volně přístupná.

Hasičské muzeum: ukázka hasičské techniky, soutěže pro děti, expozice volně přístupná.

klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie:

17 hod. koncert komorní hudby ZUŠ V. Pichla (30 min)

22 hod. varhanní koncert a požehnání městu

zahrádka za klášterním kostelem otevřena 17:30-22 hod.

klášterní zahrada

19 hod. Druhý koncert oddělení bicích nástrojů ZUŠ V. Pichla Bechyně (45 min)

Kostel sv. Michaela

18 hod. Kladení vázy! (Roman Šedina)

18:30 hod. „Vážně nevážně“, koncert souboru SRNA ZUŠ V. Pichla Bechyně (30 min)

19:15 hod. – komentovaná prohlídka hřbitova, vede J. Bílek

Kostel sv. Matěje

18 hod. mše

19 hod. Mariánské písně

20 hod. Žalmy Petra Ebena

věž kostela otevřena od 18 do 22 hod.

zvony na kostelích se společně rozezní v 18 hod.

program ke stažení zde