JITEX 70 (dozvuky v Bechyni)

JITEX 70 (dozvuky v Bechyni)

Vernisáž SO 19. října / 15.00 hodin / Městské muzeum / Jedná se o pokračování letošní výstavy Jitex 70 (výstavy k výročí založení národního podniku), která se konala v Prácheňském muzeu v Písku. Nyní v Bechyni představíme její část, např. postup zpracování bavlny, některé stroje, historii a fotografie z pobočného závodu zde v Bechyni, módu, kterou se podnik Jitex prezentoval. Výstava potrvá do března roku 2020. Vstupné mimo vernisáž 40 a 30 Kč.

PŘIPRAVUJEME V ROCE 2020

PŘIPRAVUJEME V ROCE 2020

celoroční program / místo, vstupné bude ujasněno / Seznam připravovaných akcí Městským muzeem na rok 2020. Bližší informace budou prezentovány jednotlivě.

STANISLAV TRNKA – BECHYŇSKÉ VEDUTY V BAREVNÉ GRAFICE  A AKVARELY, OLEJE, PASTELY

STANISLAV TRNKA – BECHYŇSKÉ VEDUTY V BAREVNÉ GRAFICE A AKVARELY, OLEJE, PASTELY

ZAHÁJENÍ ZRUŠENO / O VÝSTAVĚ BUDEME INFORMOVAT NA PLAKÁTECH A ZDE NA WEBU MUZEA / Výstava díla místního výtvarníka Stanislava Trnky představí převážně barevnou grafiku věnovanou bechyňským výjevům. Vstupné 40 a 30 Kč ve spojení se vstupem do stálé expozice muzea. Výstava potrvá do konce května.

  • pondělí 6. 4. 2020 08:00 Městské muzeum 0,00 Kč
VÝSTAVA RESTAUROVANÝCH SOCH SVĚTCŮ A JINÝCH PŘEDMĚTŮ  ZE SBÍREK MUZEA

VÝSTAVA RESTAUROVANÝCH SOCH SVĚTCŮ A JINÝCH PŘEDMĚTŮ ZE SBÍREK MUZEA

ZAHÁJENÍ ZRUŠENO / O VÝSTAVĚ BUDEME INFORMOVAT NA PLAKÁTECH A ZDE NA WEBU MUZEA / Výstava v posledních letech restaurovaných a konzervovaných předmětů ze sbírek muzea (včetně tech opravených z veřejné sbírky). Výstava potrvá do konce května. Vstupné 40 a 30 Kč, spojeno se stálou expozicí a výtvarnou výstavou díla Stanislava Trnky v galerii.

  • pondělí 6. 4. 2020 09:00Městské muzeum 0,00 Kč
JOM HA - ŠOA

JOM HA – ŠOA

ÚT 21. dubna / 14.00 hodin / Park u židovského hřbitova / Vstupné volné / Pod patronátem Institutu Terezínské iniciativy se chceme v Bechyni poprvé připojit k vzpomínkovému obřadu, který probíhá v českých městech formou veřejného čtení jmen obětí holocaustu. A to u příležitosti Dne holocaustu a hrdinství, hebrejsky „Jom ha-šoa ve ha-gvura“. Akce se bude konat v parčíku před židovským hřbitovem. V případě zájmu se ke čtení jmen může připojit i veřejnost.

  • úterý 21. 4. 2020 14:00Městské muzeum 0,00 Kč